Véget ért a Radanováci Szüreti Sokadalom

Szeptember 24-én rendezték meg a Szabadka melletti Radanovácon a már hagyományossá váló Radanováci Szüreti Sokadalom és Batyubál elnevezésű rendezvényt. Az eseményt a Radanovác – a mi kis falunk Egyesület és a VMSZ radanováci helyi szervezete közösen rendezte. A kulturális programokról a Talentum Tehetséggondozó Művészeti Egyesület gondoskodott. 

A falubeliek által minden évben várt rendezvény kezdetének hírét a Duhaj zenekar “hangoztatta” Radanovác utcáin. 

Brezovszki Roland, a VMSZ radanováci helyi szervezetének elnöke így vélekedett az eseményről: „Egyértelműen a közösségépítés, a közösség szórakoztatása, összefogása a küldetése ennek az egyesületnek, amelynek neve Radanovác – a mi kis falunk. Úgy gondoljuk, hogy egy kis kultúrprogrammal, egy kis felvonulással a mi kis városrészünkben, vagy falunkban, egy kicsit meg tudjuk mozgatni mindazokat, akik itt élnek és még gazdagabbá tehetnék ezt a térséget, vagy az itteni társadalmi életet.”

Az önkéntes adományokból készülő babgulyás mellett nem maradhattak el a környékbeli borászok borkóstolói sem. A bevételeket a helyi óvoda felújítására fordítják.

Kövessék Facebook-oldalunkat, ahol naponta találkozhatnak friss információkkal!

https://www.facebook.com/dkmtwine

Fotók: Wikpedia Commons / Facebook

Kapcsolódó cikkek